100 SVARBIAUSIŲ LIETUVOS ŽEMĖLAPIŲ GALERIJA

Lietuvos kartografų draugija, siekdama populiarinti informaciją apie žemėlapius ir pažymėdama jubiliejinius valstybės atkūrimo metus, 2018 metais atvėrė visuomenei svarbiausių Lietuvos žemėlapių galeriją www.100lietuvoszemelapiu.lt

Kas gali pasiūlyti žemėlapius į galeriją?

Žemėlapius į šią galeriją gali siūlyti kiekvienas. Jei žinote žemėlapį, kuris, Jūsų nuomone, yra svarbus Lietuvai, atskiriems jos regionams ar miestams, praneškite apie tokį žemėlapį. Tam yra speciali forma. Kartu trumpai pakomentuokite, kodėl žemėlapis svarbus asmeniškai, svarbus tautai.

Kaip žemėlapiai patenka į galeriją?

Lietuvos kartografų draugija apsvarstys gautą informaciją. Jei žemėlapis svarbus Lietuvai, įdomus tautai, darbas (ar nuoroda į žemėlapį) bus patalpintas svetainėje.

Ką galima nuveikti galerijoje?

Žemėlapiai svarbiausiųjų Lietuvos žemėlapių galerijoje yra suskirstyti pagal temą, publikavimo galerijoje laiką, populiarumą. Kiekvienas žemėlapis pakomentuotas. Visa tai leidžia greitai atsirinkti norimą žemėlapį ar jų grupę, pamatyti žemėlapius, perskaityti aprašymus, matyti žemėlapių vertinimus. Patinkančius žemėlapius galima vertinti spustelint tam skirtą mygtuką. Galima vertinti tiek darbų, kiek patinka.

Ar galerijoje vyksta gyvenimas?

Žemėlapių galerijoje darbų nuolat daugėja, todėl, kartą apsilankius, naudinga apsilankyti dar kartą ir pamatyti naujai įkeltus darbus, peržiūrėti žemėlapių vertinimus. Be to, kiekvienąkart esate laukiami su nauju pranešimu apie aptiktą išskirtinį Lietuvos žemėlapį. Naujienos apie svarbiausių Lietuvos žemėlapių galerijos įvykius skelbiamos Lietuvos kartografų draugijos Facebook paskyroje.

Informacijos dalinimuisi skirta viešinimo medžiaga

Organizacijos, suinteresuotos savo bendruomenių geografinio akiračio didinimu, užimtumu, kviečiamos dalintis informacija su bendruomenių nariais apie svarbiausių Lietuvos žemėlapių galeriją. Informacijai dalintis siūloma viešinimo medžiaga: plakatas, informacinis skydelis.

Pažinkite Lietuvą žemėlapiuose!

Žemėlapis – tai ne tik vietovės atspindys popieriaus lape ar kompiuterio ekrane. Žemėlapis – tai ir emocija, tai istorija, tai išgyvenimai ir faktai, tai neatsiejama Valstybės identiteto dalis. Pažinkite Lietuvą žemėlapiuose. Prieigos vieta – www.100lietuvoszemelapiu.lt