NAUJIENOS

Copernicus Sentinel palydoviniai duomenys padeda stebėti vidaus vandenų bei jūros pakrančių vandenų kokybę

2018 / 01 / 23

 

Ežerai, rezervuarai ir jūros pakrančių vandens telkiniai yra esminiai hidrologinių ir biogeocheminių vandens ciklų komponentai, kurie daro įtaką ekologijai ir ekonomikai bei žmonių gerovei. Todėl miesto gyventojams, valdžios institucijoms ir įmonėms labai svarbu žinoti apie vidaus vandenų bei jūros pakrančių vandenų būklę.

„EOMORES" (liet. Distancinių tyrimų paslaugos ekologinės būklės stebėsenai ir duomenų teikimui) projektas kuria patikimas, tvarias ir visiškai automatizuotas komercinės vandens kokybės stebėjimo paslaugas, kurios sukurtos remiantis Copernicus Sentinel palydovų duomenimis. Šiame projekte dalyvaujančios šalys: Italija, Lietuva, Estija, Suomija, Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai.

Daugiau informacijos rasite čia.


„Copernicus“ programos 2017 metų pasiekimai ir 2018 metų tikslai

2018 / 01 / 12

 

2017 – ieji metai "Copericus" programai buvo ypatingi ir svarbūs, nes į orbitą sėkmingai buvo paleisti Sentinel - 2B ir Sentinel - 5B palydovai.

Europos Komisijos iniciatyva 2017 metais buvo paskelbtas "Copernicus duomenų prieigos paslaugos (DIAS)" konkursas, kur sukurta paslauga palengvins Copernicus duomenų ir informacijos apie Copernicus paslaugas radimą.

Trumpą 2017 metų apžvalgą bei 2018 metų planuojamus tikslus, galite rasti čia .


"Copernicus" vaizdinė mokymų medžiaga

2017 / 08 / 28

Yra paskelbti 68 mokomieji vaizdo įrašai su Copernicus programoje esančių paslaugų pristatymais ir demonstracijomis, tokiomis kaip programos finansavimo klausimai, Copernicus duomenų parsisiuntimo galimybės bei pademonstruota daugybė būdų kaip ir kur galima panaudoti Copernicus duomenis.

Verslininkai, programuotojai, GIS specialistai ir valdžios institucijos bei visi suinteresuoti dalyviai kviečiami žiūrėti šiuos mokomuosius įrašus ir sužinoti kaip Copernicus duomenis galima integruoti ir panaudoti jūsų kasdieninėje darbo veikloje.

Vienas iš būdų kaip Copernicus duomenys yra skelbiami visuomenei – tai Copernicus mokymų ir informacinių sesijų organizavimas šalyse, kurios dalyvauja Copernicus programoje.

Tam, kad Copernicus medžiaga būtų dar labiau prieinama visuomenei, įvairūs Copernicus programos paslaugų pristatymai bei demonstracijos buvo nufilmuoti profesionalioje studijoje Briuselyje, kur Copernicus programos atstovai, akademinė bei mokslinė bendruomenė prieš video kamerą pasidalino savo patirtimi ir žiniomis apie Copernicus programą. Visa ši video medžiaga yra patalpinta Copernicus Youtube kanale.

Daugiau informacijos rasite čia.

Nuotrauka paimta iš http://www.observer.copernicus.eu/news

 


Europos kosmoso agentūros nuotolinio Žemės stebėjimo radarais ir optiniame diapazone duomenų panaudojimo mokymai

2017 / 07 / 03-07
Vieta: Vilnius

Europos kosmoso agentūra, bendradarbiaudama kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, 2017 m. liepos 3-7 dienomis organizuoja nuotolinio Žemės stebėjimo radarais ir optiniame diapazone duomenų panaudojimo mokymus. Mokymai yra nemokami.

Mokymų kalba: Anglų

Papildomą informaciją apie mokymus rasite čia.

Jei turite klausimų, prašome kreiptis:

Donata Gustaitė
Inovacijų departamento Inovacijų politikos skyrius
Tel: +370 706 63681
El. paštas: donata.gustaite@ukmin.lt

Anzelma Uselienė
Tarptautinių programų skyriaus vedėja
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
Tel: +370 5 2 127 437
El. paštas: anzelma.useliene@mita.lt


Vandenynų būklės ataskaita

2017 / 06 / 02

 

„Copernicus" jūrinės aplinkos monitoringo paslaugos (angl. Marine Environment Monitoring Service (CMEMS)) nuolat kaupiami duomenys apie Pasaulio vandenynų bei jūrų būklę buvo panaudoti kuriant pirmąją vandenynų būklės ataskaitą (angl. Ocean State Report) 1993 - 2015 metų laikotarpiui. Žengtas pirmas svarbus žingsnis, kuriant kasmetinę Pasaulio vandenynų bei Europos jūrų būklės atskaitą. Daugiau informacijos galite rasti paspaudę šią nuorodą.