Atgal

Aukštos raiškos žemės dangos Lietuvos teritorijos duomenys atsisiuntimui - geoportal.lt atvirų duomenų skiltyje

Visos Europos aukštos raiškos žemės dangos sluoksniuose (angl. HRL) pateikiama, konkrečias žemės dangos savybes charakterizuojanti, informacija 2015 metams. Šie duomenys papildo kitus žemės dangos ir žemės naudojimo duomenų rinkinius (pvz. CORINE žemės dangos (CLC) duomenų rinkinys). Sluoksniai yra sukurti naudojant iš įvairių palydovų gautomis palydovinėmis nuotraukomis ir radarų duomenis, naudojant automatizuotą vaizdų apdorojimą ir interaktyvų taisyklėmis pagrįstą duomenų grupavimą. 

HRL sudaro penkios tematinės klasės:

  • Vandeniui nepralaidžios žemės paviršiaus dangos sluoksnis parodo vandeniui nepralaidžių teritorijų (pastatai, keliai ir kitos dirbtinio paviršiaus teritorijos) erdvinį pasiskirstymą bei kaupia vandens pralaidumo procentinės išraiškos informaciją.
  • Miškų sluoksnis yra išskaidytas į du sluoksnius: medžių tankumo sluoksnį, kuriame kaupiama informacija apie medžių tankumo lygį nuo 1 iki 100 % ir dominuojančių medžių rūšies sluoksnį, kuriame pateikiamas erdvinis lapuočių ir spygliuočių pasiskirstymas.
  • Pievų sluoksnis, kuriame kaupiamas erdvinis natūralių, pusiau natūralių ir ūkinėje veikloje naudojamų pievų pasiskirstymas
  • Vandens telkinių ir šlapynių sluoksnis, kuriame kaupiamas erdvinis vandens ir drėgnų paviršių (šlapynių) pasiskirstymas 2009-2015 metais. Šis sluoksnis yra išskaidytas į 4 produktus: nuolatiniai vandens telkiniai, trumpalaikiai vandens telkiniai, nuolatinės šlapynės bei laikinos šlapynės.

LEI portalo atvirų duomenų skiltyje galite atsisiųsti ir sužinoti daugiau informacijos apie Aukštos raiškos žemės dangos Lietuvos teritorijos duomenis. Šioje skiltyje taip pat rasite ir daugiau duomenų, kuriuos galima atsisiųsti be sutarčių patvirtinimo.


Lietuvos teritorijos aukštos raiškos žemės dangos duomenys atsisiuntimui