GEOPORTAL.LT SIŪLOMI SPRENDIMAI

Duomenų paslaugos

LEI portalo erdvinių duomenų paslaugas yra lengva integruoti į kitas informacines sistemas ir naudoti taikomosiose programose.

Dažniausiai naudojama paslauga – LEI portalo pagrindinis žemėlapis, naudojamas vidinėms organizacijų reikmėms, rodomas kaip pagrindas (fonas) kitose interneto sistemose. Palaikomi keli pagrindinio žemėlapio variantai, juos galime pritaikyti užsakovo poreikiams. Tai vienintelis skaitmeninis žemėlapis, nuolat atnaujinamas iš oficialių duomenų. Dažniausiai ši paslauga yra naudojama kartu su mūsų teikiamais naujausiais Lietuvos teritorijos ortofotografiniais žemėlapiais, kurie taip pat gali būti naudojami kaip foniniai žemėlapiai. Savo sistemoje derindami šias dvi duomenų peržiūros paslaugas, suteiksite savo naudotojui galimybę pasirinkti, kuris žemėlapių naršyklės fonas jam yra priimtiniausias ir patogiausias naudoti. 

Atsižvelgdami į savo vystomų sprendimų specifiką savo poreikiams galite pritaikyti ir kitas mūsų teikiamas duomenų peržiūros paslaugas (duomenų peržiūros paslaugų sąrašas). 

Primename, jog norėdami naudoti mūsų teikiamas duomenų paslaugas savo sistemose, turite susisiekti su mumis ir sudaryti duomenų teikimo sutartis (sužinoti daugiau). 

 

 

Internetinės aplikacijos ir įrankiai

Daugelis įmonių ir įstaigų turi svarbius erdvinius duomenis, tačiau su jais atlieka tik paprastas operacijas – įvesti, redaguoti, teikti peržiūrai internete. Iki šiol nemažai pinigų buvo išleidžiama įvairiems pusiau profesionaliems GIS sprendimams, kurių rezultatas – nekokybiški interneto žemėlapiai, abejingi naudotojai, sunkiai plečiamos sistemos, kurias sunku palaikyti. Mes siūlome paprastas ir efektyvias priemones, pagrįstas šiuolaikiška LEI portalo technologija. 

Adaptuotos žemėlapių naršyklės sprendimais sėkmingai naudojasi Lietuvos miestų ir rajonų turizmo informacijos centrai (Lietuvos turistinis žemėlapis), Lietuvos vartotojų institutas (interaktyvus ekologinių ūkių žemėlapis) ir kitos organizacijos – taip taupomi programinės įrangos įsigijimo, duomenų saugojimo ir sistemos palaikymo kaštai, o naudotojai gauna daugiau vertingos informacijos. 

Supaprastintas žemėlapių naršyklės variantas puikiai tiks ir jūsų vykdomų projektų, organizuojamų renginių viešinimui. Jūsų poreikiams pritaikyta žemėlapių naršyklė yra puikus sprendimas tiems, kurie nenori skirti didelių investicijų trumpalaikių sprendimų realizavimui, tačiau siekia maksimalaus rezultato. 

 

 

Platformos

LEI portalas sukurtas kaip platforma, kuria gali naudotis kitos valstybės informacinės sistemos integruodamos savo GIS komponentus. Jų tvarkytojams suteikiamos teisės naudoti bendruosius LEI portalo sprendimus ir kurti bei tobulinti specifinius įrankius. Taip galima taupyti įrangos įsigijimo ir priežiūros išteklius. Portale taip pat gali būti teikiamos erdvinių duomenų ir el. paslaugų prieglobos paslaugos valstybės ir savivaldybių organizacijoms.

 

Vietovardžių paieškos serviso integracija su žemėlapių naršyklių API

LEI portale įgyvendinta GV_DRLT (Lietuvos Respublikos teritorijos geografinių vietovardžių erdvinių duomenų rinkinio) paieškos serviso integracijos galimybė su šių žemėlapių naršyklių API:

GV_DRLT paieškos servisas pasiekiamas adresu https://www.geoportal.lt/mapproxy/elasticsearch_gvdr. Tai yra adresas į Elastic search API _search metodą. Naudojant šį metodą GET užklausų pagalba teikiama galimybė vykdyti įvairaus sudėtingumo paiešką GV_DRLT rinkinyje.

Teikiamas užklausos, kuri vykdytų paiešką GV_DRLT atribute 'name' pagal paieškos frazę 'Kaunas' pavyzdys: https://www.geoportal.lt/mapproxy/elasticsearch_gvdr?q=name:kaunas

Projektas ir informacija (readme failas) apie GV_DRLT paieškos serviso integraciją į žemėlapių kūrimo aplikacijų API patalpinta Github sistemoje čia: https://github.com/gis-centras/Vietovardziai-API-Maps 

 

Geoportal.lt pagrindinio daugiamastelinio žemėlapio pritaikymas Oficialiosios statistikos portale

 

Kėdainių rajono savivaldybės duomenims pritaikyta geoportal.lt žemėlapių naršyklė

 

Žemės informacinės sistemos (ŽIS) integracija geoportal.lt žemėlapių naršyklėje