KŽS_DR5LT duomenų rinkinio pasikeitimai

geoportal.lt pasiekiamas atnaujintas kontrolinių žemės sklypų (KŽS_DR5LT) duomenų rinkinys ir peržiūros paslauga (peržiūrėti galite žemėlapių naršyklėje) arba (duomenų paieškos puslapyje).

Atkreipiame dėmesį, kad atnaujinta KŽS_DR5LT duomenų rinkinio struktūra. Su aktualiu duomenų rinkinio atnaujinimo techninių reikalavimų aprašu galite susipažinti paspaudę nuorodą. Pasikeitusius žymėjimus (paryškinti) peržiūros paslaugoje galite matyti čia:

KŽS_DR5LT sutartinių ženklų pasikeitimai


Miškų kadastro erdvinių duomenų rinkinio pakeitimai

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2023-05-30 pasikeitė Valstybinės miškų tarnybos teikiamų Miškų kadastro erdvinių duomenų rinkinio sluoksnių  pavadinimai ir panaikintas mu_kod laukas.

 

Pakeitimai sluoksnių pavadinimuose:

Buvę sluoksnių pavadinimai

Sluoksnių pavadinimai po pakeitimo

Girininkija_20221231

Girininkijos_iki_20221231

Kvartalas_20221231

Kvartalai_iki_20221231

VMU_RP

Regioniniai_padaliniai

Uredija

Uredijos

Girininkija

Girininkijos

Kvartalas

Kvartalai

Sklypas

Misko_sklypai

Valst_r_miskai

Valstybines_reiksmes_miskai

Misku_pogrupiai

Misku_pogrupiai

KMB_geoobjektas

Kertines_misko_buveines

 

Kiti pakeitimai:

  1. Naujai pervardintame sluoksnyje Misko_sklypai panaikintas mu_kod laukas
  2. Naujai pervardintame sluoksnyje Kvartalai panaikintas mu_kod laukas

Jau pasiekiama Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų duomenų peržiūros paslauga

Nuo 2023-05-26 VĮ Registrų centras teikiama Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų (SŽNS) duomenų peržiūros paslauga jau yra pasiekiama Lietuvos erdvinės informacijos portale.

Duomenų rinkinyje pateikiama informacija apie Nekilnojamojo turto registre įregistruotas SŽNS teritorijas. Informacija atnaujinama  ne rečiau kaip kartą per savaitę. Teikiama objektų atributinė informacija apribota.

Atkreipiame dėmesį, kad SŽNS duomenys dar nėra nei išsamūs, nei vientisi.  LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 143 straipsnio nuostatos dėl to, jog „Ūkinė ir (ar) kitokia veikla, dėl kurios turi būti nustatytos šiame įstatyme nurodytos teritorijos, gali būti vykdoma, jeigu šios teritorijos nustatytos ir įregistruotos Nekilnojamojo turto registre" įsigalioja 2025 m. sausio 1 d.

 

 

Lietuvos erdvinės informacijos portale teikiamos ir atskirų tipų žemės naudojimo ribojimų  WMS peržiūros paslaugos (prašome atkreipti dėmesį į šių duomenų statusą, nurodytą duomenų apraše):

 

Taip pat laikinai dar teikiamas archyvinio SŽNS_DR10LT peržiūros paslauga. Šis rinkinys neatnaujinamas nuo 2018 m. sausio 1 d., t.y., dalis jo duomenų gali būti nebeaktualūs arba nekorektiški. Šią informaciją ir anksčiau atsisiųstus SŽNS_DR10LT duomenis, naudojate savo atsakomybe.