Geoportal.lt – Holokausto atlaso duomenys

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus Lietuvos erdvinės informacijos portale dalinasi duomenimis apie Lietuvoje esančias masinių žydų žudynių vietas. Geoportal.lt žemėlapyje sutartiniais ženklais parodytas  žudynių mastas – ši informacija nepaliks abejingų.  Galima atsisiųsti ir GIS duomenų rinkinį.

Duomenis galite peržiūrėti geoportal.lt žemėlapių naršyklėje įvedę tekstą: Holokaustų vietų Lietuvoje peržiūros paslauga

Daugiau informacijos apie Holokausto Lietuvoje atlaso projektą: http://www.holocaustatlas.lt


Svarbi informacija dėl naujausių Lietuvos Respublikos ortofotografinių žemėlapių!!

Informuojame, kad vartotojai kurie naudojasi Autodesk kompanijos sukurta programine įranga gali susidurti su 2015 metais parengtų ortofotografinių žemėlapių įkėlimo problema. Apie ją VĮ „GIS-Centras" Lietuvos erdvinės duomenų portalo tvarkytojos darbuotojai žino ir sprendžia.

 

Kol bus tvarkomi duomenys, siūlome pasinaudoti geoportal.lt teikiama WMS paslauga, kuri Jums leis įsikelti visas naujausius ortofotografinius žemėlapius į savo darbo aplinką. Geoportal.lt paieškos sistemoje https://www.geoportal.lt/geoportal/paieska įveskit raktinius žodžius WMS ORT10LT 2015 m. užsisakykit gautą paieškos rezultatą ir sukonfigūruoti savo programinę įranga, kaip tai atlikti rasite mūsų Youtube kanalo paskyroje.


Lietuvos erdvinės informacijos portale – naujausi ortofotografiniai žemėlapiai!

2015 metais 1/3 Lietuvos teritorijos sudaryti ortofotografiniai žemėlapiai, jau pasiekiami Lietuvos erdvinės informacijos portale geoportal.lt. Likusios Lietuvos teritorijos aerofotografavimas ir ortofotografinių žemėlapių sudarymas bus vykdomas 2016–2017 metais. Iki šiol naujausi visos Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai buvo pagaminti 2012–2013 metais.

 

Ortofotografiniai žemėlapiai sudaromi fotografuojant žemės paviršių lėktuve įtaisyta skaitmenine aerofotokamera. Gautos aeronuotraukos projektuojamos į žemėlapio lapus ir  patikslinamos pagal skaitmeninį reljefo modelį. 2015 metais sudaryti ortofotografiniai žemėlapiai yra didesnės raiškos – ląstelės (pikselio) dydis yra 25x25 cm vietovėje (ankstesnių ortofotografinių žemėlapių raiška buvo 50x50 cm).

 

Peržiūrėti ir analizuoti ortofotografinius žemėlapius galima Lietuvos erdvinės informacijos portalo žemėlapių naršyklėje. Registruoti naudotojai ortofotografinius žemėlapius gali užsisakyti ir elektroniniu būdu atsisiųsti paieškos laukelyje įvedę „ORT10LT 2015".

 

Naudotojai, pageidaujantys gauti visus ortofotografinius žemėlapius laikmenose, turi pateikti paraišką Nacionalinei žemės tarnybai arba kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Geodezijos ir kartografijos departamento Geodezijos, erdvinės informacijos ir kartografijos skyriaus specialistus.

 

Ortofotografinius žemėlapius kūrė Lenkijos įmonė OPEGIEKA, kartu su VĮ „GIS-Centras".