Žemėlapių pririšimo įrankis

Lietuvos erdvinės informacijos portale jau galite įsikelti savo turimus rastrinius žemėlapius ir susieti juos su vieta geoportal.lt žemėlapių naršyklėje. Įkelti žemėlapių paveiksliukus galite populiariausiais formatais: JPEG, TIFF, PNG. įkeliamo failo dydis – iki 10 MB. Orientuotą žemėlapį galite ir parsisiųsti.

 

Rastrinių žemėlapių koordinavimo programą galite atidaryti geoportal.lt žemėlapių naršyklėje https://www.geoportal.lt/map viršutiniame horizontaliajame meniu spustelėję mygtuką „Susieti savo žemėlapį su koordinatėmis" arba sekdami nuorodą https://www.geoportal.lt/rastru-koordinavimas/.


Vėjo malūnų ir piliakalnių duomenys

Naujausi duomenų rinkiniai geoportal.lt yra Lietuvos vėjo malūnai ir piliakalniai, kuriuos teikia VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos".

 

Vėjo malūnai Lietuvoje, jų teritorinė sklaida pagal jų tipą kiekvienam parodo, kur Lietuvoje labiausiai „gaudytas vėjas" bei  įdarbintos gamtos jėgos.

 

Piliakalniai Lietuvoje, jų teritorinis išsidėstymas pagal jų tipą, gali būti įdomus ir istorikui ir archeologui, bei kiekvienam  besidominčiam savo gimtojo krašto istorija.

 

Prireikus, sudominusius žemėlapius peržiūrai  lengvai galite rasti erdvinių duomenų paieškoje surinkę dominančius raktinius žodžius.


Konferencija "GIS - paprasta ir atvira", 2015

Lietuvos kartografų draugija antrus metus iš eilės organizuoja informacinį renginį  „GIS – paprasta ir atvira", kuris vyks 2015 m. spalio 29 dieną viešbutyje „Karolina", Sausio 13-osios g. 2 Vilnius.

 

Kviečiame dalyvauti konferencijoje apie atvirus sprendimus taikant GIS Lietuvoje. Konferencijos tikslas - suburti kartu specialistus, kurie savo kasdienėje veikloje taiko ir naudoja atvirus GIS sprendimus, ir pradedančiuosius GIS technologijų naudotojus, kuriems šių specialistų žinios gali padėti. Konferencijoje pranešimus skaitys valstybės institucijų, verslo organizacijų, mokslo atstovai, o mokymų metu galėsite sužinoti kaip paprastai ir greitai pradėti naudoti atviro kodo GIS programinę įrangą.Su išsamesne renginio programa bei dalyviais galite susipažinti konferencijos interneto svetainėje opengis.lt. Konferencijos metu galite dalyvauti pranešimų sesijoje ir/arba mokymų sesijoje. Daugiau apie sesijas ir registracijos formas galite pasiekti čia. Detali konferencijos programa.

 

Ateik ir būk atviras naujam požiūriui į GIS taikymą!