Atnaujinta geoportal.lt žemėlapių naršyklė

Atnaujintas svarbiausias geoportal.lt komponentas – žemėlapių naršyklė, Jūsų darbo su interneto žemėlapiais aplinka. Žemėlapių naršyklės atnaujinimą galima išskirti į dvi dideles dalis:

1. Atnaujinta grafinė žemėlapių naršyklės naudotojo sąsaja, suderinant ją su portalo svetainės stiliumi. Kartu, atsižvelgiant į naudotojų pasiūlymus ir pageidavimus, pakeistas naršyklės komponentų ir įrankių išdėstymas, kad jie būtų paprasčiau pasiekiami ir patogiau bei intuityviau naudojami.

  • „Mano turinio" redagavimo, simbolizavimo ir analizės įrankiai nuo šiol patogiai pasiekiami vienoje meniu skiltyje „Žemėlapio turinys" prie kiekvieno prisidėto žemėlapio turinio elemento (sluoksnio).
  • Viešųjų el. paslaugų sritis iškelta iš skilties „Mano elektroninės paslaugos"ir nuo šiol yra pasiekiama ir neprisijungusiems portalo naudotojams. Taip pat atsirado galimybė greičiau surasti reikiamą paslaugą pasinaudojus filtravimo funkcija..
  • Iš skilties „Mano elektroninės paslaugos" į pagrindinę naršyklės įrankių juostą iškeltas  klaidų registravimo įrankis

 

2. Atnaujinta žemėlapių naršyklė sukurta naudojant naujas technologijas ir naują programavimo metodologiją, pertvarkant ją iš pagrindų bei pritaikant prie naujausių programinės įrangos galimybių. Pertvarkę ir optimizavę žemėlapių naršyklės programinį kodą galime džiaugtis šiais rezultatais:

 

Kas dar naujo?

  • Realizuotas paieškos peržiūros paslaugose funkcionalumas, kuris pasiekiamas meniu skiltyje „Žemėlapio turinys" prie kiekvieno prisidėto žemėlapio turinio elemento (sluoksnio)
  • Sukurta ir į naršyklę integruota užrašų paslauga, kurią galite naudoti kai norite matyti vietovių pavadinimus virš teminio žemėlapio ar duomenų sluoksnio
  • Daug kitų smulkių pataisymų ir patobulinimų. Išbandykite - https://www.geoportal.lt/map/

 

Naujiena! Paieška duomenų rinkiniuose

Naujiena! Paieška duomenų rinkiniuose

 

Naujiena! Įjungiamas užrašų sluoksnis geoportal.lt žemėlapių naršyklėje

Naujiena! Įjungiamas užrašų sluoksnis geoportal.lt žemėlapių naršyklėje.

 

Daugiau informacijos apie geoportal.lt žemėlapių naršyklę – https://www.geoportal.lt/geoportal/zemelapiu-narsykle

Nauja naršyklė sukurta Portalo tvarkytojo VĮ GIS-Centras.

Senoji naršyklė kol kas pasiekiama adresu – https://www.geoportal.lt/oldmap/


Atnaujinta geoportal.lt el. paslauga - Lietuvos vietovardžiai

Lietuvos vietovardžiai – oficialūs, kuriuos vartojame viešojoje vartosenoje, šimtai istorinių vietovardžių, žemėlapyje žyminčių 1940-1990 m. Lietuvoje panaikintas gyvenvietes. Viso per šimtą tūkstančių Lietuvos teritorijos vietovardžių rasite atnaujintoje Lietuvos vietovardžių el. paslaugoje. Per paslaugą teikiama galimybė pranešti apie duomenų rinkinyje trūkstamus vietovardžius.

Kviečiame pasinaudoti galimybe kartu su visa tauta pildyti oficialų Lietuvos teritorijos vietovardžių duomenų rinkinį! 

Detalesnę informaciją apie el. paslaugą rasite čia: Lietuvos vietovardžių el. paslaugos aprašymas.  

 

Lietuvos vietovardžiai – prasmingai pažinčiai su Lietuva artėjančios Valstybinės šventės proga!


Atnaujinti apskričių centrų ortofotografiniai žemėlapiai ORT2LT - jau geoportal.lt

Lietuvos erdvinės informacijos portale jau galima atsisiųsti ir peržiūrėti Lietuvos Respublikos apskričių centrų M 1:2 000 skaitmeninius rastrinius ortofotografinius žemėlapius ORT2LT, sudarytus 2018 metais pagal 2017 metų aerofotonuotraukas. Duomenų teikėjas - Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos.

Šie žemėlapiai atnaujinti pirmą kartą nuo jų sudarymo 2008 m. Šiuo metu jau yra sudaryti Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus miestų teritorijų ortofotografiniai žemėlapiai. Iš viso pagaminti 2529 M 1:2 000 nomenklatūriniai lapai: Alytaus – 148, Kauno – 451, Klaipėdos – 279, Marijampolės – 86, Panevėžio – 176, Šiaulių – 231, Tauragės – 53, Telšių – 60, Utenos – 64 ir Vilniaus – 981. 

2018 metais sudarytų ortofotografinių žemėlapių ląstelės (pikselio) dydis neviršija 10x10 cm vietovėje. Aiškiai matomų vietovės taškų ortofotografiniuose žemėlapiuose absoliutinis tikslumas RMSE≤0,2 m (vidutinė kvadratinė paklaida (angl. RMSE)). Sudaryti žemėlapiai yra tikrų spalvų (angl. RGB) – žymėjimai raudona (angl. Red – R), žalia (angl. Green – G), mėlyna (angl. Blue – B).

Peržiūra ir atsisiuntimas: 

  • Naujausius ORT2LT LR apskričių centrų ortofotografinius žemėlapius galite peržiūrėti geoportal.lt žemėlapių naršyklėje.
  • Taip pat šiuos ortofotografinius žemėlapius LEI portale galite atsisiųsti atskirais lapais LizardTech MrSID bei TIFF formatais.

 

Svarbu: per LEI portalą TIFF formatu teikiami ortofotografiniai žemėlapiai yra transformuoti iš LizardTech MrSID formato. Teikiamų žemėlapių failų dydis mažesnis, o kokybė gali nežymiai skirtis nuo originalių TIFF formato žemėlapių. Jei norite gauti originalius TIFF formato žemėlapius, prašome kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą. 

Šiuo metu vieno užsakymo metu LEI portale galima užsakyti ne daugiau 5 ortofotografinių žemėlapių. Naudotojai, norintys gauti daug 2018 metais sudarytų ortofotografinių žemėlapių lapų iš karto, taip pat turėtų kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą bei pateikti jai paraišką. Paraiškos formą galima rasti čia: „Valstybinių erdvinių duomenų rinkinių ir žemėlapių įsigijimo ir naudojimo paraiškos" arba kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Geodezijos ir kartografijos departamento Geodezijos, erdvinės informacijos ir kartografijos skyriaus specialistus, kurie suteiks informaciją, kaip gauti šiuos ortofotografinius žemėlapius.

 

Lietuvos Respublikos apskričių centrų 2018 m. ortofotografiniai žemėlapiai ORT2LT