LIETUVOS EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Geografinės informacinės sistemos (GIS) naudojamos daugelyje veiklos sričių – kartografijoje, moksliniuose tyrimuose, švietime, viešajame valdyme, aplinkosaugoje, gamtos išteklių gavyboje, pramonėje, transporte ir logistikoje, telekomunikacijose, inžinerijoje, prekybos ir paslaugų sektoriuose, žemės ūkyje ir miškininkystėje, karyboje. Iš tiesų daugelis žmonių naudoja GIS, net jeigu to nežino (navigacija, GPS, internetiniai ir mobilieji žemėlapiai).

Mokėti naudoti GIS yra naudingas, daug kur pritaikomas gebėjimas, privalumas darbo rinkoje. Be GIS neįsivaizduojamos šiuolaikinės istorijos ir archeologijos, gamtinės ir visuomeninės geografijos, biologijos ir ekologijos studijos ir tyrimai. GIS taip pat sėkmingai naudojamos organizacijų administravimo ir veiklos viešinimo reikmėms.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojai, studentai ir administracijos darbuotojai turi plačias galimybes naudoti GIS studijų ir mokslo reikmėms. Mūsų universitetas yra įsigijęs ArcGIS edukacinę licenciją. Ji apima naujausią ArcGIS for Desktop Advanced programinės įrangos paketą (100 nuolatinių darbo vietų ir 100 studentams skirtų bandomųjų metinių licencijų), ArcGIS Online organizacijos paskyrą su 100 galimų vartotojų (http://LEU.maps.arcgis.com/home/), lauko tyrimams skirtą ArcGIS for Mobile programinę įrangą bei virtualius mokymosi kursus. Taip pat galime naudotis pilnu Lietuvos erdvinės informacijos portalo (www.geoportal.lt) funkcionalumu, jame esančiais erdviniais duomenimis, paslaugomis ir žemėlapiais (esame sudarę Lietuvos erdvinės informacijos portalo naudojimo ir duomenų teikimo sutartis su VĮ "GIS-Centras").

Jeigu jus domina galimybės naudoti ir/arba mokytis GIS, ieškote erdvinių duomenų ar žemėlapių, turite klausimų dėl erdvinių duomenų ar žemėlapių, ArcGIS programinės įrangos arba Geoportal.lt naudojimo – kreipkitės į Geografijos ir turizmo katedros lektorių Marijų Pilecką (marijus.pileckas@leu.lt).

Taip pat sekite LEU Geografijos ir turizmo katedros Facebook paskyrą (https://www.facebook.com/Geografija-ir-turizmas-Lietuvos-edukologijos-universitete-385812284858545/), kurioje talpiname GIS ir skaitmeninių žemėlapių naujienas, informaciją apie GIS renginius, virtualius kursus bei seminarus.

Informacija apie GIS mokymą ir taikymą Lietuvos edukologijos universitete (atsisiųsti)

Informacija apie GIS Lietuvos edukologijos universiteto geografams (atsisiųsti)

Informacija apie GIS Lietuvos edukologijos universiteto biologams (atsisiųsti)

Elektroninės paslaugos, interaktyvūs žemėlapiai, įrankiai ir žaidimai (atsisiųsti)

GIS literatūra ir instrukcijos (atsisiųsti)

Kur rasti senus žemėlapius (atsisiųsti)

Batimetrinių planų skaitmeninimas (atsisiųsti)

GIS dalyko medžiaga nuolatinių studijų studentams (atsisiųsti)

GIS dalyko medžiaga ištęstinių studijų studentams (atsisiųsti)

GIS dalyko medžiaga nuotolinių studijų studentams (atsisiųsti)

GIS material for Erasmus Students (atsisiųsti)