Atgal

GKMF Pagalba

Geodezinės ir kartografinės medžiagos fondą (GKMF) sudaro topografinių (istorinių) žemėlapių lapų rinkiniai ir geodezinių punktų vietinėse koordinačių sistemose katalogai  (koordinačių punktų schemos su punktų koordinatėmis vietinėse ir 1942 m. sistemose bei abrisų (krokių) knygelės).

Įvairių metų topografinių ir ortofotografinių žemėlapių lapai yra įskaitmeninti, susieti su koordinatėmis ir aprašyti metaduomenimis. Remiantis GKMF medžiaga galima atlikti pasirinktos teritorijos raidos istorinę analizę.

Topografinių ir ortofotografinių žemėlapių lapų paieška

Pasirinkus "Topografinai" galima pasirinkti pageidaujamą koordinačių sistemą, žemėlapių metus, mastelį, serijos numerį ir (arba) teritorinę aprėptį žemėlapyje, pagal kurią ieškoma.

Naudotojui pateikiamas rastų rezultatų sąrašas, o žemėlapyje rodoma jų išdėstymo schema. 

Sąraše pasirinkus norimą lapą galima jį iš karto peržiūrėti arba atsisiųsti TIFF formato failus (žemėlapio lapas su rėmeliu ir be rėmelio).

.

Abrisų paieška

Pasirinkus "Abrisai" ir nurodžius aprėptį, gyvenviečių, kurioms yra pateikti katalogų dokumentai, taškai rodomi  žemėlapyje.

Galima ieškoti abriso informacijos pagal 1942 m. koordinačių sistemos lapo nomenklatūrinį numerį. (iškrentantis sąrašas, kuriame įtraukti visi nomenklatūriniai lapo numeriai pagal abrisų sąrašą), gyvenvietę (iškrentantis sąrašas, kuriame įtraukiamos visos gyvenvietės pagal abrisų sąrašą, arba gyvenvietės išfiltruotos pagal naudotojo pasirinktą nomenklatūrinį lapą), teritorinę aprėptį.

Naudotojui pateikiamas rezultatas – pagal nomenklatūrinį lapą ir/arba gyvenvietės pavadinimą rastas sąrašas, su galimybe atsisiųsti gyvenvietės abriso informaciją zip archyve bei nomenklatūrinio lapo aprašomąją dalį.

spacer 0 Priedai
3298 Peržiūrų