Atgal

Lietuvos erdvinės informacijos portale – jau pasiekiami 2016 metų naujausi ortofotografiniai žemėlapiai!

   

 

2016 metais 1/3 Lietuvos teritorijos antrojo etapo metu sudaryti ortofotografiniai žemėlapiai, jau pasiekiami Lietuvos erdvinės informacijos portale geoportal.lt 2015 metais 1/3 Lietuvos teritorijos sudaryti ortofotografiniai žemėlapiai buvo pasiekiami nuo 2016 sausio 15 dienos. Likusios Lietuvos teritorijos aerofotografavimas ir ortofotografinių žemėlapių sudarymas trečias etapas  bus vykdomas 2016–2017 metais. Iki šiol naujausi visos Lietuvos Respublikos teritorijos ortofotografiniai žemėlapiai buvo pagaminti 2012–2013 metais.

Ortofotografiniai žemėlapiai sudaromi fotografuojant žemės paviršių lėktuve įtaisyta skaitmenine aerofotokamera. Gautos aeronuotraukos projektuojamos į žemėlapio lapus ir  patikslinamos pagal skaitmeninį reljefo modelį. 2015 ir 2016 metais sudaryti ortofotografiniai žemėlapiai yra didesnės raiškos – ląstelės (pikselio) dydis yra 25x25 cm vietovėje (ankstesnių ortofotografinių žemėlapių raiška buvo 50x50 cm).

Peržiūrėti ir analizuoti ortofotografinius žemėlapius galima Lietuvos erdvinės informacijos portalo žemėlapių naršyklėje. Registruoti naudotojai ortofotografinius žemėlapius gali užsisakyti ir elektroniniu būdu atsisiųsti paieškos laukelyje įvedę „ORT10LT 2016"

Naudotojai, pageidaujantys gauti visus ortofotografinius žemėlapius laikmenose, turi kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos Geodezijos ir kartografijos departamento Geodezijos, erdvinės informacijos ir kartografijos skyriaus specialistus.

Ortofotografinius žemėlapius kūrė Lenkijos įmonė OPEGIEKA, kartu su VĮ „GIS-Centras"