Pradžia

Žemėlapiai Paieška
Uzsakymas Rekomenduojame
GIS žinynas Visiems

Trumpai apie geoportal.lt

Sveiki apsilankę Lietuvos erdvinės informacijos portale (geoportal.lt).

 

geoportal.lt tikslas – sudaryti sąlygas centralizuotai teikti duomenų naudotojams valstybės kadastrų, registrų tvarkytojų, valstybės ir savivaldybių institucijų bei kitų asmenų sukurtus ir tvarkomus erdvinių duomenų rinkinius, jų metaduomenis. Čia naudotojams  teikiamos erdvinių duomenų rinkinių paieškos, peržiūros, parsisiuntimo, transformavimo elektroninės paslaugos. Apie naujai portale sukurtas el. paslaugas galite skaityti čia.

 

Lietuvos erdvinės informacijos portalas sukurtas 2008 metais projektu „Lietuvos geografinės informacijos infrastruktūros išvystymas", kurį finansavo Lietuvos Respublika ir Europos Sąjunga. Daugiau informacijos >>

 

Lietuvos erdvinės informacijos portalo bei duomenų saugos nuostatai>>


GIS Centras       

 

Lietuvos erdvinės informacijos portalo tvarkytojas yra valstybės įmonė  „GIS-Centras".

 

 

NŽT

Lietuvos erdvinės informacijos portalo valdytojas yra

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

 

INSPIRE LEI portalo plėtra

Informacinės nuorodos

Naujienos

anchor Žemėlapių paroda

Istorinių žemėlapių paroda „KRYMAS TOKS TOLIMAS IR ARTIMAS"   Jau treji metai, kai įvykdyta suverenios Ukrainos teritorijos dalies aneksija ir neteisėtas Krymo autonomijos...

anchor Pasirodė pirmoji geoportal.lt mobilioji programėlė!

Jau pasirodė pirmoji geoportal.lt mobiliosios programėlės versija, skirta Android mobiliesiems įrenginiams!  Mobili programėlė palengvins geoportal.lt duomenų peržiūrą dirbant lauko...

anchor Papildyti batimetriniai Lietuvos vidaus vandenų duomenys

Portale papildyti batimetriniai Lietuvos vidaus vandenų duomenys, kurie apima Lietuvos ežerus, tvenkinius, Kauno ir Kuršių marias bei dalį jūros pakrantės. Batimetrija papildyta 22...

Pradžiamokslis

Kyla sunkumų naudojantis geoportal.lt? Peržiūrėkite geoportal.lt pradžiamokslį, kuriame rasite vaizdžiai paaiškintus pagrindinius naudojimosi teikiamomis elektroninėmis paslaugomis atvejus: erdvinių duomenų rinkinių paieška, peržiūra, parsisiuntimas ir kt. Peržiūrėkite geoportal.lt pradžiamokslį bei video pagalbą geoportal.lt youtube kanale.

 

Naujausiame pradžiamokslio video pristatoma, kaip užsisakytas WMS el. paslaugas galite naudoti AutoCAD 3D Map programinėje įrangoje.

 

WMS ir WFS el. paslaugos

WMS (Web map service), tai duomenų peržiūros paslauga, kai georeferenciniai duomenys yra pateikiami peržiūrai interneto naršyklėje arba parsisiunčiami peržiūrai GIS programinėje įrangoje. WMS žemėlapiai, kaip paveikslėliai, yra pateikiami PNG, GIF or JPEG duomenų formatais. Taip pat yra pateikiama informacija apie pačią WMS paslaugą ir žemėlapio parametrus. OGC (Open Geospatial Consortium) standartizuoja WMS georefenrencinių duomenų parsisiuntimą ir duomenų išsaugojimo būdą serveryje.

 

WFS (Web feature service), tai objektų prieigos paslauga, pasiekiama interneto naršyklėje arba parisiunčiama, naudojimui GIS programinėje įrangoje. WFS paslauga pateikia informaciją apie objektų geometrines sąvybes (taškai,  linijos, poligonai) ir atributinę informaciją, kuri leidžia atlikti bet kokią erdvinę analizę. WFS funkcijos leidžia atlikti užklausas apie erdvinę ir atributinę žemėlapio informaciją. Taip pat galimas duomenų sukūrimas, ištrynimas, pakeitimas ir atnaujinimas.

 

Daugiau informacijos >>

Pažink Lietuvą žaisdamas!

Keliaukite per Lietuvos žemėlapį, žymėdami atsakymus į pateiktus klausimus, išbandykite savo žinias ir sužinokite naujų bei įdomių faktų apie Lietuvą.

 

Kviečiame išbandyti naują interaktyvų edukacinį žaidimą!

Informacija žemėtvarkos skyrių darbuotojams

 

Kviečiame naudotis LŽF el. paslaugos laikino naudojimo žemės plotų redagavimo ir schemų rengimo priemonėmis.

Vaizdo įrašą apie laikino naudojimo žemės plotų redagavimą rasite čia, apie schemų rengimą - čia

Informacija žemėtvarkos projektų autoriams

Geoportal.lt aplinkoje galite teikti tvirtinimui žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamus žemės sklypų planus.

Daugiau naudingos informacijos rasite NŽT teminėje srityje.

Susiekite savo vaizdą su geografinėmis koordinatėmis!

Įkelkite savo turimą vaizdą ir susiekite jį su geoportal.lt žemėlapiu. Geografiškai susietą vaizdą atsisiųskite populiariausiais formatais ar naudokite geoportal.lt aplinkoje. 

 

Kviečiame naudotis rastrų koordinavimo programa! Išbandykite!

Rastro susiejimo su geografinėmis koordinatėmis pradžiamoklį peržiūrėti galite mūsų Youtube kanale.

 

Netikslumai apleistų žemių naudmenose

Vėliavėlė

Pranešimus apie pastebėtus nustatytų apleistų žemės ūkio naudmenų plotų netikslumus ar pasikeitimus galite pateikti naudodami šį žemėlapį -

www.geoportal.lt/az   Daugiau informacijos >>

 

Savivaldybių žemėlapis

Savivaldybių žemėlapiai

Savivaldybių interneto žemėlapiai, sukurti ir pritaikyti kiekvienai Lietuvos savivaldybei. Žemėlapiuose pateikiami aktualūs ir oficialūs LEI portale sukaupti erdviniai duomenys bei savivaldybėje tvarkomi erdviniai duomenys.

Rekomenduojame

Susikurk savo žemėlapį su geoportal.lt ir susiek savo įmonę su pasirinkta vieta jame. Pasinaudojus nemokama geoportal.lt paslauga "Susikurk savo žemėlapį" Jūs galite:

  • Pažymėti žemėlapyje savo pasirinktą vietą interaktyviame žemėlapyje;
  • Suteikti vietai pavadinimą ir sukurti trumpą aprašymą;
  • Pasirinkti žemėlapio papildomus duomenis, žemėlapio lango dydį;
  • Ir svarbiausia – įsikelti interaktyvų žemėlapį į savo svetainę visiškai paprastai, be jokių papildomų programavimo žinių.

Žemėlapis

 

Susikurk savo žemėlapį jau dabar!

Pasinaudok šia nemokama geoportal.lt paslauga ir Jūsų interneto svetainės kontaktų skiltis taps šiuolaikiška ir patraukli Jūsų klientams!